Opinie kursantów


Szkolenie z Medycyny Manualnej u dr Radosława Składowskiego to koncepcja terapeutyczna pokazująca globalny sposób myślenia i spojrzenia na pacjenta. Co za tym idzie - lepszego odnajdywania przyczyn
dolegliwości bólowych po to by efekt terapeutyczny mógł być długotrwały. To pokazanie przede wszystkim skutecznych metod terapii i walki z bólem. Jeśli chodzi o Klawiterapię to "Nieprawdą jest to, że jeśli coś nie jest poparte badaniami naukowymi to znaczy, że nie działa."

Dziękuję Ci Radku za przekazaną mi wiedzę.

Agnieszka Bronisz, fizjoterapeutka, Od 2010 roku do chwili obecnej współpracuje z Kadrą Narodową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którą opiekowała się na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie oraz prowadzi własną praktykę w Sosnowcu.

Trapię Manualną i klawiterapię ukończyłem u Dr. Radosława Składowskiego w kwietniu 2011r. Szkolenie znacząco zmieniło sposób mojej pracy z pacjentem a także co szczególnie sobie cenię podniosło moją skuteczność jako terapeuty .Dla pacjenta nie jest ważne co robisz, ważne jest czy to co zrobiłeś mu pomogło ,zadowolony wróci i przyśle kolejnych. Dla tego takie kursy jak ten u Radka dają nam do ręki spory wybór narzędzi które mądry terapeuta będzie wiedział jak wykorzystać. Jeśli szukasz szkolenia na którym chcesz nauczyć się terapii manualnej, sprawdzonych i skutecznych technik manipulacji i mobilizacji zebranych z wielu metod i szkół do tego przekazanych w sposób jasny, konkretny i efektywny to z całą odpowiedzialności polecam ten kurs.
Cenię sobie również to ze po jego ukończeniu zawsze mogę u Radka liczyć na konsultacje i pomoc w trudnych przypadkach z którymi każdy z nas terapeutów-masażystów często się spotyka. Jedyne czego żałuję to tego, że to szkolenie już się skończyło. Szczerze polecam.

Jacek Groń

Długoletni fizjoterapeuta drużyny siatkarek Banku BPS-Muszynianka-Fakro. Obecnie opiekuje się Kadrą Polskich Himalaistów i prowadzi własna praktykę w Krynicy Zdroju.

Budowanie opinii to nie łatwa sztuka. Bez punktu czy punktów odniesienia, a także, a może przede wszystkim własnej wiedzy i doświadczenia w danej materii, wydanie opinii na jej temat jest niemożliwe. W naszym zawodzie motorem rozwoju jest zadawane po wielokroć pytanie-dlaczego? Co jest przyczyną problemu pacjenta? I nie trudno o frustracje gdyż na odpowiedz można czekać długimi latami. Bo nie jest tak jak piszą w książkach ,że koncentrujemy się na chorobie jako samotnie funkcjonującej wyspie we wszechświecie i mamy na to gotowy sposób. Istotą jest wyśledzenie jak do tego doszło, że pacjent znalazł się w tym stanie w jakim do nas trafił . Po analizie strukturalnej ale przede wszystkim czynnościowej układu ruchu można pokusić się o przedstawienie diagnozy i sposobów leczenia.

Na początku swojej drogi, dociekliwy i otwarty terapeuta chcąc odpowiedzieć na pytanie „dlaczego” trafia do różnych szkół terapii manualnej. Sam kilka przeszedłem. To co pozostaje w jego świadomości to nadal pewien brak spójności tego co usłyszał i teoretycznie się nauczył z napotkanym problemem zdrowotnym pacjenta. Idąc na szkolenie należy wybić sobie z głowy przeświadczenie o otrzymaniu gotowych recept. I całe szczęście. Gotowe recepty mają lekarze w placówkach NFZ. Najczęściej kończy się na leczeniu choroby a nie pacjenta.

Pokusiłem się o tak długi wstęp aby zobrazować trudną sytuację młodego, ambitnego terapeuty ale jednocześnie podkreślić rolę wszechstronności kursów i szkoleń. U Radka to macie. Nauczycie się ,że przyczyna bólu najczęściej nie leży tam gdzie jego występowanie, ale przede wszystkim zobaczycie pacjenta jako cały a nie poćwiartowany na poszczególne układy organizm.

Co jeszcze wnoszą kursy Medycyny
Manualnej u Radosława Składowskiego?

-możliwość podjęcia dyskusji i uzyskania wyczerpującej odpowiedzi, mile widziane zadawanie trudnych pytań, rzadko spotykane na innych szkoleniach.
-pracę praktyczną z pacjentem- jedyne szkolenie z ich udziałem.
-naukę nigdzie niespotykanych technik manualnych
-bardzo odważne podejście do terapii układu ruchu (Osteopaci wysiadają)
-naprawdę skuteczne metody terapeutyczne
-miłą i wręcz braterską atmosferę

Ps. Nie polecam uczestnictwa w szkoleniu osobom bez podstaw z dziedziny anatomii i fizjologii ukł. ruchu głównie. Powoduje to brak zrozumienia tego o czym się mówi, a także spowolnienie rytmu kursu !!!

Gorąco polecam.
Maciej Sokołowski
Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, masażysta

Kurs medycyny manualnej i klawiterapii według lek.med. Radosława Składowskiego uważam za najlepszą inwestycje intelektualną i finansową  w mojej karierze . Mogę stwierdzić że nakreślił nową drogę mojej pracy. Głównym celem kursu jest praktyczne zrozumienie działania medycyny skutecznej .

Z podziękowaniami Bartosz Czajka

Po ukończeniu studiów na kierunku fizjoterapia miałem szczęście dostać pracę w renomowanej klinice gdzie pracowałem 3 lata. W międzyczasie regularnie dokształcałem się, głównie u dr-a Radosława Składowskiego. W tym czasie zdobyłem mnóstwo nowych umiejętności, które od razu przekładałem na praktykę. Na kursach u dr-a Składowskiego poznałem wiele technik pracy, w tym niektóre niekonwencjonalne (w tym elementy klawiterapii), które okazały się bardzo skuteczne w usprawnianiu pacjentów. Zdobyta w ten sposób wiedza i doświadczenie pozwoliło mi bez przeszkód awansować zawodowo i podjąć pracę w sporcie zawodowym (w Polskim Związku Lekkiej Atletyki).

Artur Kapek

Podziękowanie dla lekarza Radosława Składowskiego

Kilka lat temu, ukończyłem szkolenie w zakresie Medycyny Manualnej, prowadzone przez doktora Radosława Skłodowskiego. Wykłady były bardzo zaawansowane, wiedzę jaką mi przekazał, była przejrzysta i na temat. Wykładowca, jak się okazało był strzałem w dziesiątkę, ponieważ przekazał mi tyle wiedzy, ile mogłem przyjąć. Pracuję na co dzień w prywatnym Gabinecie Terapii Kręgosłupa, dzięki szkoleniom prowadzonym przez doktora Skłodowskiego, mam podwyższone kwalifikacje, większą wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki której mam wysokie osiągnięcia terapeutyczne.

Polecam takie szkolenie każdemu, kto chce być w swojej działalności terapeutycznej lepszy o krok od konkurencji.

Pozdrawiam
Master of Chiropractic Kazimierz Mytnik

Poproszono mnie o napisanie krótkiej opinii ze szkolenia, którego mogłam być uczestnikiem. Z góry uprzedzam, że opisanie w kilku zdaniach rzeczy dotąd dla mnie niewyobrażalnych, jest bardzo trudnym zadaniem.

Jestem licencjonowaną fizjoterapeutką, obecnie robię studia II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i powiem Wam szczerze, że to, czego uczyłam się dotychczas dawało mi ograniczone spojrzenie na ludzkie ciało.

Ten kurs poszerzył moje horyzonty myślowe, a w zasadzie to je kompletnie wywrócił do góry nogami J, pozwolił spojrzeć na daną jednostkę chorobową czy określoną dysfunkcję ruchową, w sposób globalny, bo przecież konkretny ból czy ograniczenie ruchu w danym stawie, to często tylko skutek prawdziwej przyczyny, której należy szukać w innym miejscu.

Na tym kursie nauczysz się szukania przyczyn danych patologii i poznasz różne metody ich leczenia. Przełamiesz bariery stereotypowego myślenia, co do metod leczenia i dasz sobie szansę własnego
rozwoju i ukierunkowania.

POWODZENIA !!!
Natalia Wardzińska

Darek Maziarz

Metalurg - specjalność przeróbka plastyczna metali, od 2012 r. Chiropraktyk i Klawiterapeuta.

Specjalnie na wstępie podałem mój wyuczony zawód, aby pokazać że przełamywanie barier i stereotypów z takimi ludźmi jak Radek Składowski jest możliwe. Na kurs klawiterapi i manueli trafiłem poprzez mojego syna zawodowego siatkarza, który trafił do Radka jako pacjent. Wtedy właśnie za namową Radka zapisałem się na kurs klawiterapii a następnie manueli, co w moim przypadku w owym czasie było rzeczą  bstrakcyjną. Muszę przyznać że w czasie odbywania kursów musiałem bardzo mocno pracować nad nadrabianiem teorii z zakresu anatomii i fizjologii z racji braku wiedzy na ten temat. Trud nauki całkowicie został zrekompensowany przez zajęcia praktyczne. W tym miejscu Radka mogę nazwać mistrzem, bowiem jego metody i sposób ich przekazania to perfekcja połączona z wyczuciem i doświadczeniem.  Tak więc to co było w moim przypadku niemożliwe i niepojęte stało się faktem. Obecnie z powodzeniem prowadzę kilkunastu pacjentów i poważnie zastanawiam się nad otwarciem gabinetu. Serdecznie pozdrawiam