Naturoterapia

Medycyna naturalna łączy w sobie osiągnięcia najnowszych badańnaukowych z tradycyjną wiedzą naszych przodków. Podchodzi do tematu zdrowiaczłowieka holistycznie, tzn. podkreśla nierozerwalny związek między ciałem aduchem, między problemami psychologicznymi i tymi typowo fizycznymi. Idąc tą drogą, w naszej terapii wykorzystujemy szeroki zakres metod oczyszczania organizmu ze złogów i pasożytów (m.in. metoda F-SCAN), terapii ziołowych zarówno rodzimymi roślinami jak i egzotycznymi specyfikami (medycyna amazońska, ajurwerdyjska, chińska) oraz porad dietetycznych dotyczących dostosowania żywienia pacjenta do występujących u niego problemów i predyspozycji wynikających z konsytucji ciała. Stawiania przez nas diagnoza jest zawsze poprzedzona szczegółowym badaniem stanu zdrowia pacjenta w oparciu m.in. o diagnostykę ajurweryjską i tradycyjnej medycyny chińskiej, wychodząc z założenia "leczyć przyczyny a nie objawy".

Rinaldo Betkiewicz - Dyplomowany Mistrz Naturopata, jeden z pierwszych w Polsce. Doświadczony ziołolecznik, wieloletni praktyk oczyszczania organizmu metodami naturalnymi. Cierpliwy nauczyciel, uzdrowiciel o daleko  posuniętej intuicji. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i psychiką, zaczynając od terapii ziołami, poprzez dietę i terapię biorezonansem, kończąc na typowo manualnych zabiegach na ciele chorego, m.in. chiropaktycznymi i igłoterapeutycznymi. Pomimo gromadzonego latami doświadczenia zarówno jak terapeuta jak i nauczyciel, do pracy z człowiekiem podchodzi z dużą pokorą i otwartością, wyznając zasadę: "Cała wiedza przychodzi z człowiekiem.".

Maciej Graczykowski - Naturopata, magister mikrobiologii, chiropraktyk. Cierpliwy terapeuta, wnikliwy diagnosta. W prowadzonej terapii łączy podejście medyczne z szerszym spojrzeniem naturopaty oraz pasją pomagania innym, wykazując się przy tym dużym wyczuciem taktu. Jest również dyplomowanym masażystą, diagnostą F-SCAN, chiropraktykiem, igłoterapeutą, klawiterapeutą oraz osteopatą. W wolnych chwilach zajmuje się zgłębianiem tajników zielarstwa i ajurwedy.


Godziny przyjęć: Czwartek 8-18, I piętro.

Terapia prądami rezonansowymi
Poniedziałek-piątek, po wcześniejszym ustaleniu terminu lub kontakt pod nr
(Bartosz 512-749 -375)
Medycyna naturalna łączy w sobie osiągnięcia najnowszych badań naukowych z tradycyjną wiedzą naszych przodków. Podchodzi do tematu zdrowia człowieka holistycznie, tzn. podkreśla nierozerwalny związek między ciałem a duchem, między problemami psychosomatycznymi i tymi typowo fizycznymi.  W naszej praktyce wykorzystujemy szeroki zakres ziół i suplementów w celu uruchomienia naturalnych, obecnych w ciele każdego z nas procesów leczenie i ich wspomożenia w procesie powrotu do zdrowia. Kluczowa jest również zmiana diety, polegająca m.in. na wyeliminowaniu produktów szkodliwych dla pacjenta oraz dostosowaniu żywienia do konstytucji chorego oraz chorób, do jakich ta go predysponuje. W połączeniu z metodami oczyszczania tak całego organizmu jak i poszczególnych narządów ze złogów i pasożytów, dążymy do pozbycia się przyczyny choroby, a nie tylko objawów - leczymy zamiast zaleczać.

Kontakt:

Rinaldo Betkiewicz
tel: 601 511 079